جمعه , ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

خانه / کامپیوتر و اینترنت / نکاتی جهت استفاده از شبکه عمومی Wifi

نکاتی جهت استفاده از شبکه عمومی Wifi

استفاده از شبکه Wifi در مکان های عمومی مثل: کافی شاپ‌ها، کتابخانه‌ها، فرودگاه‌ها، هتل‌ها، دانشگاه ها و… بسیار راحت و مناسب است؛ اما این مکان‌ها اغلب قابل اطمینان و امن نیستند. هنگام استفاده از اینترنت در این مکان‌ها بهتر است اطلاعاتتان را فقط به وب سایت‌های که کاملاً رمزنگاری شده‌اند، ارسال کنید. در صورتی می‌توانید از امنیت Wifi  در یک مکان عمومی مطمئن شوید که برای استفاده از شبکه از شما یک پسورد WPA بخواهند. اگر این امر اتفاق نیفتاد، بدانید شبکه امن نیست.

 

 

سیستم­ های رمز‌نگاری چگونه کار می‌کنند؟

رمزنگاری، راه مطمئنی است که با آن می‌توانید در هنگامی که آنلاین هستید از اطلاعات شخصی خود محافظت کنید. رمز نگاری موجب می‌شود در هنگام جابه ­جایی فایل­ ها در اینترنت، اطلاعات به صورت رمز و کد فرستاده شود تا برای همه افراد در دسترس نباشد. هنگام استفاده از شبکۀ بی‌سیم، بهتر است، اطلاعات شخصی را از طریق وب سایت یا شبکۀ Wifi امنی که رمزگذاری شده‌اند، ارسال کنیم. یک وب سایت مطمئن و امن از اطلاعاتی که شما به آن ارسال کرده‌اید یا آن‌ها به شما ارسال کرده‌اند، محافظت می‌کند. همچنین یک شبکه بی‌سیم امن، تمامی اطلاعاتی را که شما با استفاده از آن شبکه ارسال کرده اید، رمزنگاری می‌کند.

چگونه از رمزنگاری وب سایت‌ها مطمئن شویم؟

هنگامی که شما ایمیلی ارسال می‌کنید، عکس‌ها یا فیلم‌های دیجیتال را با کسی به اشتراک می‌گذارید یا از شبکه اجتماعی و یا از بانک داری آنلاین استفاده می‌کنید، شما در واقع در حال ارسال اطلاعات شخصی خود در اینترنت هستید. اطلاعاتی که شما به اشتراک گذاشته‌اید، در