جمعه , ۲ مهر ۱۴۰۰

خانه / خانه و خانواده / روابط جنسی / 10 توصیه برای بهبود رابطه جنسی

10 توصیه برای بهبود رابطه جنسی

در مطلب 10 توصیه برای بهبود رابطه جنسی از مجله اینترنتی نخل و آفتاب 10 پیشنهاد برای افزایش میل به رابطه زناشویی و بهبود رابطه با همسر را قرار داده ایم…

جنسی,برای بهبود رابطه,رابطه با همسر ,بهبود رابطه با همسر ,افزایش میل,رابطه زناشویی,میل به رابطه زناشویی,رابطه جنسی,بهبود رابطه جنسی,رابطه,بهبود رابطه

توصیه های که برای بهبود رابطه جنسی در این مطلب نخل و آفتاب برای شما آورده ایم توصیه هایی هستند که متخصصان بعد از مدت ها تحقیق به آن دست یافته اند، عمل کردن به این توصیه ها می تواند میل جنسی را افزایش دهد و کیفیت زندگی زناشویی را چند برابر کند.

داشتن یک رابطه جنسی خوب و موفق تاثیرات مثبت و فوق العاده ای بر روی قلب و سلامتی اعضای داخلی بدن دارد، همچنین داشتن رابطه زناشویی منظم باعث تنظیم میزان تستسترون و استروژن یا همان هورمورن های اصلی زنانه و مردانه خواهد شد. اینها تنها بخشی از فواید رابطه زناشویی برای مرد و زن است، شما هم با خواندن این مقاله می توانید رابطه جنسی خوب و موفقی را داشته باشید. با ما همراه باشید…

 

10 توصیه برای بهبود رابطه جنسی

 

1- ورزش و تغذیه مناسب:
اولین و مهمترین گزینه برای تقویت رابطه جنسی دقت و تمرکز بیشتر در تغذیه است . دریافت مواد غذایی مناسب و استراحت کافی بخشی از مهم ترین نیاز های بدن برای داشتن رابطه زناشویی مفید و مناسب است. به گفته ی متخصصان داشتن یک برنامه غذایی سالم و مقوی سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی بدن را به سمت برقراری رابطه جنسی بهتر سوق می دهد.

تحقیقات نشان داده است که افرادی که به طور مداوم و منظم ورزش می کنند نسبت به افراد دیگر 56 درصد در رابطه جنسی موفق تر عمل می کنند و ارگاسم در این دسته افراد با کیفیت بیشتری همراه است چرا که ورزش جریان خون در تمام بدن به خصوص در عضو جنسی را بهتر می سازد و همین عاملی برای افزایش میل به رابطه زناشویی می شود.

 

 

2- برای رابطه جنسی بهتر تلویزیون را خاموش کنید:
تحقیقات ثابت کرده است که تماشای تلویزیون بیش از حد نرمال که بسیار کم و کوتاه توصیه می شود منجربه اختلال نعوظ می شود . از لحاظ روانشناسان تماشای تلویزیون یکی از راههای مختل کننده برقراری رابطه زناشویی در بین زوجین است چرا که تماشای بیش از اندازه تلویزیون روی سیستم عصبی و فکر فرد تاثیر گذاشته و به نوعی میل جنسی را کاهش می دهد.

 

 

3- قبل از برقراری رابطه زناشویی جست و خیز کنید:
شاید به نظرتان عجیب باشد اما مطالعات نشان می دهد زمانی که زن و مرد اگر قبل از برقراری رابطه زناشویی شوخی و تحرک بیشتری داشته باشند باعث افزایش ضربان قلب و خون رسانی بهتر به سیستم عصبی در بدن میشود درنتیجه دستگاه تناسلی به این رابطه پاسخ بهتری بدهد.

 

4- وقت و زمان مناسبی انتخاب کنید:
این بدان معنا نیست که زوجین بایستی یک زمان مشخص از روز را به عنوان زمان برای برقراری رابطه زناشویی خود انتخاب کنند بلکه هدف تعیین بهترین زمان برای این رابطه است که بر اساس فاکتورهای گوناگون تعیین می شود.

در یک جمله ساده بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی زمانی است که بدن شما آن را بخواهد. تحقیقات نشان می دهد که زنان در روزهای 6 تا 10 چرخه قاعدگی خود ارگاسم بهتر و مکرر دارند (روز 1 اولین روز قاعدگی است ) یعنی 6 الی 10 روز بعد از آغاز قاعدگی.

 

 

5- به شریک زندگی تان آرامش ببخشید:
به شریک زندگی تان آرامش ببخشید تا از برقراری رابطه با شما لذت بیشتری ببرد . لوسیون ها و روغن های گیاهی بسیاری برای این منظور می توانید استفاده کنید که بهترین آنها اسطوخودوس است . روغن این گیاه جادویی آرامش را افزایش می دهد و استرس های روانی را تا حد قابل توجهی کاهش می بخشد.

 

 

6- اشتراک گذاری با همسرتان را بیشتر کنید:
بله درست است این تنها یک واژه صرف در دنیای مجازی و تکنولوژی نیست و باید از آن بیشتر در زندگی مشترک استفاده کنید. افکار و ایده های خودتان را با همسرتان بازگو کنید تا بدین وسیله قدرت درک شما از یکدیگر بالاتر رفته و به صورت خودکار عصب ها شما را به سمت هم سوق دهند.

 

 

7- نوشیدنی های الکلی ممنوع:
باور داشته باشید که لذت های زودگذر هیچ یک نمی توانند پایه های عشق واقعی را بسازند، این یک جمله جامعه شناسانه نیست بلکه پایه های علمی ثابت شده ای دارد چرا که محققان اعلام کردند که ورود الکل به جریان گردش خون با کاهش توانایی سیستم عصبی مانع از هماهنگی طبیعی اعضای بدن و عملکرد مناسب جنسی می شود.

 

 

8- به جسم و بدن خود بیشتر توجه کنید:
واقعیت انکار ناپذیر در رابطه زناشویی این است که زن و مردی که از لحاظ بهداشتی و سلامتی به جسم خود رسیدگی می کنند میل بیشتری به برقراری رابطه جنسی دارند. دکتر جوی دیودسون درمانگر جنسی بیمارستان نیویورک می گوید: زنان و مردانی که احساس خوبی نسبت به بدن خود دارند به هر لحاظ، رابطه زناشویی بهتر و قوی تری با همسر خود خواهند داشت.

متاسفانه 80 درصد از زنان نیویورک در مورد اندام و زیبایی جسمی خود منفی نگر هستند و همین یکی از علل اصلی سرد مزاجی و بی کیفیت بودن رابطه آنهاست.

 

 

9- روال ها را کمی تغییر دهید:
جالب است بدانید که افراد پر استرس از یک سری روال های یکنواخت در زندگی خود رنج می برند و بایستی تغییراتی برای کاهش تنش ایجاد کنند.

تنش روحی و استرس به خصوص در زنان باعث تولید سطح بالایی از اکسی توسین می شود، اکسی توسین یک ماده شیمیایی است که اثرات مثبت هورمون جنسی را خنثی می کند و میل جنسی را نابود می سازد.

 

 

10 – مکمل جنسی مصرف کنید:
اشتباه نکنید منظور داروهای شیمیایی فروش آزاد نیستند بلکه منظور استفاده از داروهای موثر در درمان بی میلی و سرد مزاجی است، البته با تجویز پزشک چون گزینه ای است که بایستی در شرایط خاص از آن استفاده کرد.

 

 

 

 

 

 

 

منبع: beytoote.com

همچنین ببینید

رفع تیرگی واژن با این مواد طبیعی

آیا می دانید رفع تیرگی واژن خانم ها و ناحیه تناسلی زنان با روشهای طبیعی …