سه شنبه , ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

خانه / ویژه عید نوروز / روش خرید و نگهداری ماهی قرمز عید

روش خرید و نگهداری ماهی قرمز عید

در مطلب روش خرید و نگهداری ماهی قرمز عید از مجله اینترنتی نخل و آفتاب روش خرید و نگهداری ماهی عید را برای شما آورده ایم، با ما همراه باشید.

سفره هفت سین,ماهی سفره هفت سین,ماهی عید,نگهداری ماهی عید,خرید ماهی عید,خرید ماهی قرمز عید,نگهداری ماهی قرمز عید,ماهی قرمز عید
ماهی قرمز یا همان ماهی های طلایی از جمله نخستین ماهی هایی هستند که توسط انسان در منزل نگهداری شدند و هم اکنون نیز از معمول ترین ماهی های آکواریومی به شمار می آیند، ماهی قرمز شب عید شادی، آرامش و زیبایی سفره هفت سین را دو چندان می کند لذا توجه به سلامتی ماهی در هنگام خرید و نگهداری از ماهی قرمز اهمیت زیادی دارد.

راهنمای خرید ماهی قرمز:

بهتر است ماهی قرمز سفره هفت سین خود را از آکواریوم فروشی ها و مراکز معتبر نگهداری ماهیان و آبزیان زینتی خریداری کنید.
یکی از ویژگی های ماهی های قرمز سالم این است که روی سطح آب شنا نمی کنند و از حباب های سطح آب برای تنفس استفاده نمی کنند.
پوست ماهی های قرمز سالم شفاف و عاری از هرگونه انگل و خونریزی است و باله هایشان دارای خوردگی نیست.
از خرید ماهی هایی که در اطراف دهان یا سطح بدن لکه‌های پنبه مانند دارند، روی سطح بدن آن‌ها لکه‌های سفید متمایل به خاکستری یا قرمز مشاهده می‌شود خودداری کنید.
ماهی قرمز هایی که بدن رنگ پریده و لکه لکه شده دارند را نخرید.
ماهی های قرمز سالم همراه با ماهی های دیگر و به صورت دسته جمعی شنا می کنند.

نگهداری ماهی عید:

باید از نگه داری این ماهی ها در ظروف شیشه ای کوچک خودداری کنید و برای نگهداری آن ها از ظروف دهانه گشاد نسبتا بزرگ استفاده کنید تا امکان برقراری تبادل گازی مناسب وجود داشته باشد.
یک تا سه لیتر آب را برای نگهداری هر ماهی سه سانتی متری اختصاص دهند.
برای تعویض آب ماهی باید از آب فاقد کلر استفاده کنید و حداقل چهار و برای نتیجه بهتر چهل و هشت ساعت صبر کنید تا کلر آب لوله کشی شهری از آن خارج شود.
به کار بردن توری های دستی کوچک برای جا به جایی ماهی ضروری است، باید از تماس مستقیم با ماهی اجتناب کنید و در موقع نیاز استفاده از دستکش الزامی است.
باید از رهاسازی ماهی ها در رودخانه ها و منابع آب های طبیعی امتناع کنید و حتما آن ها را در آکواریوم، حوضچه جلوی منزل یا استخر و دریاچه های مستقر در پارک ها نگه داری کنید.
حتما کنترل نمایید که دمای آب تازه با دمای آبی که ماهی قبلی در آن بوده ، یکسان باشد یا تفاوت دمایی کمی با هم داشته باشند.
بهترین دما برای زندگی ماهی قرمز حدود ۱۰- ۲۵ درجه سانتیگراد می باشد. دمای محیط هرگز نباید فوری و سریع تغییر کند . نگهداری ماهی قرمز در یخچالها و محیط های سرد نیز کاملا اشتباه می باشد و زندگی در محیط سرد زندگی را برایشان سخت تر می کند.
محل نگهداری ماهی قرمز نیز باید به گونه ای باشد که تغییر در روز و شب در آن احساس شود.
با افزایش دمای اتاق حلالیت اکسیژن در آب کاهش پیدا می کند، بنابراین باید از نگه داری ماهی در مکان های با دمای بالا اجتناب کنید و جهت جلوگیری از بروز مشکل برای ماهی آن را به داخل آکواریوم دارای پمپ هوا انتقال دهید.
باید از غذا دادن زیاد به ماهی قرمز سفره هفت سین پرهیز کنید و به منظور تغذیه آن  حتما از غذاهای مخصوص ماهی موجود در آکواریوم فروشی ها استفاده کنید، تا حد امکان از دادن نان به ماهی خودداری کنید.
♣ ماهی قرمز دور از نور خورشید و در محیط کم سر و صدا و کم رفت و آمد نگهداری شود . از ایجاد استرس شدید ، با رفتن سریع و ناگهانی به سراغ ماهی یا زدن تلنگر و ضربه به ظرف حتما جلوگیری شود تا ماهی دچار شوک و مرگ نشود. حیوانات اسباب بازی نیستند.چنان چه آنها را به خاطر رسم و رسوم یا بچه ها و یا سرگرمی می خرید حتما از این اقدام خودداری کنید . چنانچه خود ما نیز دوست نداریم مورد آزار قرار گیریم این احساس در تمام موجودات زنده حتی حیوانات مشترک است و آنان نیز بازیچه قرار گرفتن و مورد شکنجه قرار گرفتن را دوست ندارند.
https://nakhlvaaftab.ir
به اين مطلب چه امتيازي ميدهيد؟

همچنین ببینید

جديدترين گلچين پيامک تبريک عيد نوروز

در مطلب جديدترين گلچين پيامک تبريک عيد نوروز مجله اينترنتي نخل و آفتاب متفاوت ترين …