چهارشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

خانه / خانه و خانواده / رازهای موفقیت / 15 ترفند زنانه برای نگه داشتن همسر

15 ترفند زنانه برای نگه داشتن همسر

خانوم ها در مطلب 15 ترفند زنانه برای نگه داشتن همسر با مجله اینترنتی نخل و آفتاب همراه باشید تا 15 نکته مهم همسر داری را به شما بگوییم.

عشق,رابطه پایدار,رابطه,رابطه جدید,همسر داری,همسر,نگه داشتن همسر,ترفند زنانه

آیا وارد یک رابطه جدید شده اید یا نگران این هستید که چگونه یک رابطه پایدار بسازید؟ عوامل درونی و بیرونی زیادی در یک رابطه وجود دارند که می توانند روی رابطه تاثیر بگذارند.

عوامل کارساز و مفید زیادی هستند که می توانید برای ایجاد یک رابطه پایدار به کار ببرید اما اگر هیچ کدام از آن ها را ارزشمند ندانید مطمئنا هیچ تاثیری هم در رابطه شما نخواهند داشت، ما در نخل و آفتاب ترفند هایی را برای شما آورده ایم که با بکارگیری آنها می توانید رابطه خود را پایدار تر کنید، ترفند هایی ساده مثل گفتن” سپاسگزارم ” که همیشه مادرها توصیه می کنند و همین یک کلمه ساده هزار مفهوم برای طرف مقابلتان دارد.

 

15 ترفند زنانه برای نگه داشتن همسر :

 

1- هیچ وقت روی یک رابطه برنامه ریزی نکنید :

اگر این کار را انجام دهید امکان این که هیچ چیز بر وفق مرادتان پیش نرود زیاد می شود و یک رابطه تکامل یافته نخواهید داشت. معمولا بهترین روابط برنامه ریزی نشده هستند و اگر سعی کنید روند یک رابطه را برنامه ریزی کنید تاثیرات منفی خواهید دید.

 

2- اشتباهاتش را می بخشید :

انسان جایزالخطاست و این یکی از واقعیات زندگی است. اگر می خواهید رابطه ای پایدار داشته باشید نباید از طرفتان انتظار داشته باشید که همه چیز را درست انجام دهد. اگر واقعا او برایتان مهم باشد اشتباهاتش را می بخشید. کینه در رابطه یک رفتار سمی است و مانع تداوم رابطه می شود.

 

3- هم گروهی باشید :

رابطه ها دو نفره هستند بنابراین نمی توانید از طرفتان انتظار داشته باشید که همه کارها را او انجام دهد، در واقع رابطه مثل یک خیابان دو طرفه می ماند اما اگر در این خیابان یک طرفه بروید رابطه ای پایدار نخواهید داشت.

 

4- با هم رشد کنید :

خیلی مهم است که به عنوان یک جفت رشد کنید، اگر با هم رشد کنید در می یابید که طرف مقابلتان همان فرد مناسب تان است. این رشد را با وقت گذراندن و صحبت کردن با یکدیگر ایجاد کنید اگر رشد نکنید رابطه پایداری نیز نخواهید داشت.

 

5- خودتان را وفق بدهید:

نمی توان در یک رابطه انتظار داشت که فقط ایده ها و عقاید خودتان را داشته باشید. اگر می خواهید رابطه ادامه داری داشته باشید باید خودتان را وفق بدهید اگر طرف مقابلتان برایتان مهم باشد این کار راحت تر می شود، شاید اعتقادات او کمی با اعتقادات شما متفاوت باشد اما اگر خودتان را وفق دهید رابطه ای مداوم تر خواهید داشت.

 

6- علائق تان را تقویت کنید :

نیاز نیست دو طرف علایق مشابهی داشته باشند چون همه چیز کسل کننده می شود، اگر هر کسی علائق خودش را داشته باشد حرف بیشتری برای گفتن به یکدیگر دارید.

 

7- به دنبال امتیاز نباشید :

رابطه بازی نیست پس دلیلی ندارد به دنبال امتیاز باشید اگر کاری برای طرفتان انجام داده اید یا به او کمکی کرده اید نیازی نیست آن را گوشزد کنید، یا اگر او اشتباهی مرتکب شده است نباید برای بهتر نشان دادن خودتان مدام او را به دلیل اشتباهش سرکوب کنید.

این یکی از مهمترین دلایل ناپایدار بودن رابطه هاست هیچ کس دوست ندارد در رابطه بازنده به نظر برسد. 

 

 

8- خویشتن شناس باشید :

وقتی در یک رابطه هستید تمام سعی تان را می کنید تا طرف مقابلتان را شاد کنید وقتی نمی دانید چه چیزی خودتان را خوشحال می کند چطور انتظار دارید که بتوانید طرف مقابل را خوشحال کنید؟ وقتی خودتان را بشناسید می دانید چه چیزی باعث خوشحالی تان می شود و این باعث می شود شریک خوبی برای همسرتان باشید.

 

9- یکدیگر را تشویق کنید :

مطمئنا هیچ کدام از شما نمی خواهید که به خاطر رابطه از انجام بعضی کارها عقب بمانید یا برعکس مجبور شوید به خاطر رابطه دست به بعضی کارها بزنید پس برای رسیدن به اهداف تان یکدیگر را تشویق کینید.

 

10-به جای انتقاد راه حل بدهید :

اگر در رابطه دچار مشکلی شده اید برای رفع آن مشکل راه حل پیشنهاد بدهید. هرگز از شرایط پیش آمده انتقاد نکنید.

 

11- از یکدیگر تعریف کنید :

شاید این مورد نیازی به توضیح نداشته باشد وقتی از او تعریف کنید نشان می دهید که تا چه حد برایتان مهم است، وقتی این کار را انجام ندهید همیشه برایشان سوال است که شما درباره او چه فکری می کنید و چقد به کارهایش اهمیت می دهید.

 

12- به وقت و فاصله یکدیگر احترام بگذارید :

وقت گذراندن با یکدیگر همیشه به رشد یک رابطه کمک می کند اما برای پایدار شدن رابطه نیاز است که گاهی از یکدیگر فاصله بگیرید و به محدوده شخصی یکدیگر احترام بگذارید. اگر این کار را نکنید برای او سوال می شود که چه جایگاهی نزد شما دارند و شما چه فکری درباره او می کنید.

 

13- اشتباه تان را قبول کنید :

برای خیلی ها پیش آمده که اشتباه کرده اند اما نمی خواهند آن را بپذیرند برای لحظه ای هم که شده غرورتان را کنار بگذارید و اشتباه تان را بپذیرید اگر بپذیرید آسان تر بخشیده خواهید شد.

 

14- از گفتن چیزی که در ذهن تان است نترسید :

اگر نیاز دارید با فردی که در رابطه هستید درباره چیزی صحبت کنید تردید نکنید اگر با این انتظار که او خودش متوجه می شود اصل مطلب را به زبان نیاورید ممکن است او برداشتی غیر از چیزی که انتظار دارید می کند و این فقط به ضرر شماست.

 

15- رمانتیک باشید :

با یک شاخه گل غافلگیرش کنید، برنامه پیک نیک بچینید و هر کاری که دوست داشتن تان را نشان می دهد… رمانتیک بودن مهم ترین گام در رابطه هاست.

 

 

 

این مطلب مجله اینترنتی نخل و آفتاب را از طریق دکمه های پایین صفحه با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

به اين مطلب چه امتيازي ميدهيد؟

همچنین ببینید

راهکارهای اورژانسی برای کاهش استرس

در مطلب راهکارهای اورژانسی برای کاهش استرس از مجله اینترنتی نخل و آفتاب ترفتدهای مقابله با …