جمعه , ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

خانه / خانه و خانواده / کودکان و والدین / چه سنی برای سوراخ کردن گوش مناسب است؟

چه سنی برای سوراخ کردن گوش مناسب است؟

سوراخ‌کردن گوش اگر در شرایط مناسب انجام شود، عارضه خاصی ندارد اما در غیر این صورت، شایع‌ترین عارضه آن، عفونت است که تنها در 30 درصد موارد ملایم خواهد بود.
چه سنی برای سوراخ کردن گوش مناسب است؟

دستگاه شنوایی انسان و بسیاری از جانوران از 3 بخش گوش بیرونی، میانی و درونی تشکیل شده است. آنچه در ظاهر از اندامی به نام گوش مشاهده می‌کنیم، قسمت بال‌گوش و ابتدای کانال گوش است و بحث‌های مربوط به زیبایی نیز بیشتر مربوط به همین بخش می‌شود. گوش همچنین عضلاتی دارد که در بسیاری از جانوران مثل گربه‌سانان باعث حرکت بال‌گوش می‌شود. البته این عضلات در گوش انسان به‌دلیل نداشتن کارایی، تحلیل می‌رود و غیرفعال است اما این اندام به غیر از وظیفه شنوایی، نقش زیادی در ایجاد زیبایی دارد که این مساله در 2 وجه بهداشت عمومی گوش و سوراخ‌کردن آن نمود بیشتری پیدا می‌کند.

پوست گوش 2 بخش متمایز دارد؛ یکی پوست بخش بیرونی گوش (بخش غضروفی) که دارای پوست ضخیم و غدد چربی فراوان و بدون غدد مترشحه عرق است و دیگری پوست بخش داخلی (بخش استخوانی) که پوست نازکی با ضخامت حدود 50 میکرون دارد و فاقد غدد چربی و عرق است. یکی از مواد اصلی تشکیل‌دهنده ترشحات گوش، همین چربی مترشحه از غدد چربی پوست گوش است. این ترشحات 2 کاربرد عمده دارند؛ اولین خاصیت آنها این است که از رشد قارچ