پنج شنبه , ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

خانه / خانه و خانواده / دانستنی های شب عروسی (قسمت دوم)

دانستنی های شب عروسی (قسمت دوم)

در مطلب دانستنی های شب عروسی (قسمت دوم) از مجله اینترنتی نخل آفتاب آنچه که باید در رابطه با شب عروسی و شب زفاف بدانید را برای شما شرح خواهیم داد.

همانطور که در قسمت اول این مقاله گفتیم شب عروسی یا شب زفاف اولین شب شروع زندگی مشترک و یکی از شب های بسیار مبارک و خاطره انگیز زندگی است چون حتی اگر چندین سال هم از آن بگذرد هنوز زن و مرد آن را به خوبی به یاد دارند و مبارکی آن از این جهت است که در روایت آمده مؤمن با ازدواج و عروسی کردن نیمی از ایمانش تکمیل می شود.

به همین جهت در منابع اسلامی آداب فراوانی برای شب زفاف ذکر شده است، در شب زفاف دعا مستجاب است و فرشتگان رحمت خدا را برای عروس و داماد نازل می کنند.

* اگر قسمت اول این مقاله را نخواندید روی لینک زیر کلیک کنید و قسمت اول دانستنی های شب عروسی را در مجله اینترنتی نخل و آفتاب مطالعه کنید ⇓

دانستنی های شب عروسی (قسمت اول)

دانستنی های شب عروسی,لباس زیر,مخارج عروسی,خجالتی,اضطراب,رابطه جنسی,عروس,زن و شوهر,اولین شب زندگی,همسر,زفاف,ازدواج,زن و مرد,شب زفاف,عروسی,شب عروسی

لذت جنسی فقط به رابطه جنسی ختم نمی شود:
بسیاری از زوج ها اظهار می دارند که شب اول با هم رابطه جنسی نداشته اند، خب به هر حال این مورد اصلاً بد نیست.

خودتان را در نظر بگیرید که ماهها برای این روز برنامه ریزی کرده اید، ترتیب کارهای مختلف را داده اید و خودتان را برای بزرگترین روز زندگیتان آماده کرده اید. سنت های بیشمار، صورتحساب های بیشماری را برای پرداخت کردن به شما تحمیل می کنند و درنتیجه بسیاری از افراد احساس خستگی می کنند و فقط می خواهند آرام بوده و در کنار هم باشند.

در این شرایط می توانید از انواع نزدیکی های دیگر هم مانند:حرف زدن، لمس کردن، بوسیدن، ماساژ دادن و در آغوش گرفتن استفاده کرده و لذت ببرید.

به خاطر داشته باشید که لذات جنسی را می توان از راههای دیگر نیز نشان داد، بنابراین چه در شب عروسی با هم رابطه جنسی برقرار کردید چه کار به این مرحله ختم نشد، فقط باید مطمئن شوید که همدیگر را محکم در آغوش گرفته و احساساتتان را به یکدیگر انتقال می دهید.

 

چند کار کوچکی که می توانید انجام دهید:
به چشم های هم نگاه کنید و بگویید: دوستت دارم، بهترین زمان برای اعتراف به این موضوع که شریکتان را دوست می دارید زمانی است که در صمیمیت کامل به سر میبرید و یا در حین برقراری رابطه جنسی هستید، اگر در این لحظه بتوانید با هم ارتباط برقرار کنید هر زمان دیگری هم می توانید.

ارتباط چشمی صمیمت را تشدید می کند چراکه حاوی این پیام است که شما دو نفر برای هم اهمیت قائل هستید.

 

 

رابطه جنسی استرس ندارد:
رابطه جنسی چیزی نیست که در شما استرس ایجاد کند. شاید کتاب های بیشماری در این زمنیه نوشته شده باشند که چگونه می توانید این کار را انجام دهید اما همه چیز به میزان صمیمیت دو طرف بستگی دارد.

نگران نباشید که آنرا حتماً به شیوه صحیح انجام می دهید یا نه… برای شروع فقط اجازه دهید که همه چیز خیلی طبیعی آغاز گردد و حتم داشته باشید که از صمیمت ایجاد شده لذت خواهید برد، اگر هم بیشتر پیش رفتید که چه بهتر.

اصلاً نگران این نباشید که چرا همه چیز آنطور که باید پیش نرفت چون شما برای تمرین کردن هزاران شب دیگر را نیز در اختیار دارید.

شاید اکثر زوج ها شب اول ناشیانه نسبت به هم برخورد کنند، پس به خودتان وقت بیشتری بدهید تا باز هم یکدیگر را بهتر درک کنید و متوجه شوید که دفعه آینده چگونه می توایند آنرا بهتر انجام دهید.

 

 

انواع درد رابطه جنسی:
دختر پرده ی بکارت خود را در شب زفاف شبی که اولین رابطه ی جنسی دختر و پسر شکل می گیرد از دست می دهد که در بیشتر مواقع با درد همراه است، در کل در اولین رابطه جنسی ممکن است دو نوع درد برای دختر به وجود آید.

 

1- درد پاره شدن پرده بکارت :
این درد همان طور که در بالا گفته شد به علت ایجاد یک زخم سطحی در داخل واژن است که این گونه زخم ها معمولاً دردناک تر از سایر زخم ها هستند.

برای کنترل درد، بهترین کار ایجاد معاشقه طولانی است. این کار سبب می شود تا دختر به مرحله ی ارگاسم یا نزدیک آن برسد. رسیدن به ارگاسم، آستانه ی درد را بالا می برد و باعث می شود که درد یا خیلی کم شود و یا قابل تحمل گردد.

 

2- درد به علت دخول :
این درد دقیقاً به علت کشش دیواره ی واژن است، واژن برای اولین بار می خواهد باز شود، پس درد زیادی را حس می کند.

برای کنترل این درد دقیقاً مثل راه حل بالا باید معاشقه طولانی داشت. تا هم واژن لیزشود و هم آستانه درد افزایش یابد.

برای این منظور می توانید از ژل مخصوص هم استفاده کنید.

 

 

نکاتی برای داشتن درد کمتر در رابطه جنسی یا در شب زفاف برای:
معاشقه طولانی تا رسیدن به مرحله ی ارگاسم
استفاده از ژل مخصوص
دختر را باید قبل از نزدیکی از نظر روحی آماده کرد
در صورت داشتن درد شدید از سوی دختر از ادامه نزدیکی خودداری کنید.

 

 

اگر این مشکلات را داشتید به پزشک مراجعه کنید:
1- پارگی پرده بکارت معمولاً دارای خونریزی کمی است البته این قضیه به چثه و سن دختر بستگی دارد، در بعضی از موارد پرده بکارت دختر با نزدیکی پاره نمی شود که در این حالت حتماً باید با جراح زنان مشورت نمود تا وی با روش جراحی پرده را باز نماید.

2- تا سه روز پس از نزدیکی خونریزی بسیار جزئی طبیعی است و نباید نگران بود ولی در صورت ادامه پیدا کردن خونریزی حتماً باید به جراح و متخصص زنان و زایمان مراجعه کرد.
نداشتن خونریزی در اولین ارتباط جنسی یا در شب زفاف:
گذشته از فقدان مادرزادی پرده بکارت در بعضی زنان، در صورتی که زن در هنگام رابطه ی جنسی آرام و بدون تنش بوده و زمان کافی برای عشق ورزی داشته باشد، با طرف مقابل خود احساس راحتی کند و دهانه ی واژنش به اندازه ی کافی مرطوب باشد آلت تناسلی مرد به نرمی وارد واژن او می شود که ممکن است در اولین ارتباط خونریزی نداشته باشد و یا به دلیل نوع خاصی از پرده بکارت اتفاق مشابه این می افتد.

اما اگر زن مضطرب باشد یا بترسد و پاهایش را جمع کند دهانه واژن تنگ خواهد شد و هنگام دخول خونریزی و درد خواهد داشت.

از آنجایی که در نظر مردم پرده بکارت پرده ای بسیار سفت و محکم است که تنها با فشار پاره می شود، برخی مردها در هنگام رابطه ی جنسی فشار زیادی به دهانه ی واژن آورده و موجب پارگی دهانه ی واژن و درد و خونریزی می شوند.

در صورتی که اگر زن هنگام رابطه ی جنسی آمادگی کافی داشته و به دور از احساس اضطراب باشد هیچ نیازی به فشار از جانب مرد نیست.

دانستنی های شب عروسی,لباس زیر,مخارج عروسی,خجالتی,اضطراب,رابطه جنسی,عروس,زن و شوهر,اولین شب زندگی,همسر,زفاف,ازدواج,زن و مرد,شب زفاف,عروسی,شب عروسی

نکاتی در مورد پرده بکارت:
رشته های عصبی در پرده کم هستند و به همین دلیل درصورت آرامش جسمی و روانی پارگی آن معمولاً با درد کمی همراه است.

  • عمل دخول و پاره شدن پرده بهتر است در زمانی که بدن آرام است و هیچ اضطراب و خستگی ندارد انجام شود، به همین دلیل نزدیکی در اولین شب ازدواج و پس از مراسم طولانی عروسی توصیه نمی شود.

زنان بهتر است قبل از نزدیکی نه به منظور گرفتن گواهی سلامت پرده بکارت، بلکه به دلیل آگاهی ازنوع پرده به پزشک متخصص زنان مراجعه کرده و توضیحات لازم را درخواست کنند، زیرا در موارد نادری که پرده از نوع ضخیم است احتیاج به عمل جراحی دارد.

  • ضمن این که تحریک زن و خروج ترشحات از دهانه ی واژن موجب روان شدن دهانه ی واژن و سهولت ارتباط جنسی می شود.

گاهی پرده بکارت با یکی دو بار نزدیکی کاملاً پاره نمی شود، هر دفعه قسمتی از آن پاره شده و کمی خونریزی می کند البته بدون پارگی پرده هم اگر اسپرم روی آن ریخته شود می تواند موجب حاملگی شود.

  • زیرا اسپرماتوزئید موجود در اسپرم می تواند از سوراخ پرده حرکت کرده و به طرف تخمک زن برود و حاملگی ایجاد شود.

 

آداب روابط زناشویی زن و مرد:

شب اول عروسی و روابط زناشویی هم آدابی دارد که در ادامه برای شما قرار داده ایم.
الف– آداب شب زفاف :
1- ابتدا عروس و داماد وضو بگیرند.

2- تکبیر گفتن در شب زفاف.

  • برخلاف مراسم جاهلیت – که متأسفانه عده ‏ای در عصر ما به بعضی از آنها گرفتاراند و شب زفاف را به بی عفتی و بی غیرتی و گناه  میگذرانند، در اسلام نخستین حرکت سازنده زندگی مشترک با شعار تکبیر آغاز می گردد.

3- خواندن دو رکعت نماز در شب زفاف.

  • خواندن این نماز در شب زفاف با حال خضوع و خشوع و دعای ذیل در سرنوشت عروس و داماد بسیار مؤثر است:
  • خدایا الفت و مودت و رضایت زن را نسبت به من و رضایت مرا نسبت به او، بر من ارزانی دار و میان ما را به بهترین وجه مجتمع نما و نیکوترین الفت را به ما عطا کن، همانا تو حلال را دوست می داری و حرام را زشت می شماری».

4- خواندن دعا و نیایش، که بعد از خواندن نماز زفاف صورت می گیرد.

5- دست گذاشتن داماد بر پیشانی عروس.

  • پس از ورود عروس به حجله، داماد در حالی که رو به قبله می ایستد دست خویش را بر پیشانی عروس بگذارد و برای خود و عروس و اولاد آینده‏شان چنین دعا کند:
  • خدایا این زن را به امانت از تو گرفتم و با کلمات تو او را حلال کردم اگر از این زن فرزندی برای من مقرر فرمودی او را پربرکت و پارسا قرار ده و برای شیطان در او بهره‏ای قرار مده.

 

ب– آداب عمومی یا مستحبات زناشویی:
1- گرفتن وضو
2- گفتن بسم اللّه‏
3- در هنگام جماع تعجیل نکند و زن را برای آن آماده کند تا او هم کاملاً لذت ببرد.
4- جماع در شب‏های دوشنبه، سه شنبه، پنج شنبه یا جمعه باشد.
5- هنگام جماع با زن ملاعبه و بازی کنید تا او کاملاً آماده شود.
6- جماع را وقتی انجام دهد که زن میل دارد.
7- بهتر است نزدیکی در اول شب نباشد بلکه ساعاتی بعد از خوردن شام باشد زیرا معده پر است و نزدیکی موجب قولنج و فلج و چکیدن بول و فتق و ضعف بینایی و برخی بیماری های دیگر می شود.
8- با شکم و مثانه پر نزدیکی نکنید.
9-پس از انجاب نزدیکی فورا غسل کنید و با حالت جنابت نخوابید.
10- در زمان همبستر شدن هیچکس حتی بچه کوچک متوجه نشود.

 

 

این مطلب ادامه دارد…

← ادامه این نوشته را با عنوان بعد از رابطه جنسی این نکته ها را فراموش نکید در لینک زیر ببینید:

بعد از رابطه جنسی این نکته ها را فراموش نکید

 

به اين مطلب چه امتيازي ميدهيد؟

همچنین ببینید

رفع تیرگی واژن با این مواد طبیعی

آیا می دانید رفع تیرگی واژن خانم ها و ناحیه تناسلی زنان با روشهای طبیعی …