پنج شنبه , ۳ خرداد ۱۴۰۳

خانه / اخبار داغ / گوناگون / هشدار در مورد آلودگی لیوان‌های کاغذی

هشدار در مورد آلودگی لیوان‌های کاغذی

ماه محرم نزدیک است. با توجه به افزایش تقاضای ظروف یکبار مصرف در این ایام، توصیه رییس اتحادیه پلاستیک و نایلون به مردم استفاده از لیوان‌های یکبارمصرف پلاستیکی به جای کاغذی به دلیل بیماری زا بودن آنهاست. این در حالی است که طی چهار، پنج سال اخیر با توصیه‌های صورت گرفته مصرف لیوان‌ها و ظروف یکبار مصرف کاغذی به جای پلاستیکی افزایش یافته است.

سید رحیم مقیمی اصل در گفت‌وگو با یسنا، اظهار کرد: با توجه به ایام سوگواری و فرا رسیدن ایام عزاداری امام حسین (ع) و افزایش مصرف ظروف یکبار مصرف به مردم توصیه می کنم که از خرید لیوان‌های یکبارمصرف کاغذی خودداری کنند و مایعات گرم را در لیوان های کاغذی مصرف نکنند. در صورت استفاده از این لیوان ها حتما باید مایعات به صورت سرد مصرف شود.وی با بیان اینکه مضر بودن این لیوان ها به ویژه در مکان های شرجی مثل آبادان افزایش یافته است گفت:‌ شهرداری اعلام کرده که در مناطق 22گانه تهران از لیوان‌های یکبار مصرف کاغذی استفاده شود ولی من این موضوع را به شدت رد می‌کنم.

با وزیر بهداشت هم ملاقات کرده و مضر بودن لیوان های یکبارمصرف کاغذی را به اثبات رساندم و وزارت بهداشت نیز این موضوع را تایید کرد.

مقیمی اصل با بیان اینکه لیوان های کاغذی حاوی باکتری خطرناکی است که مصرف آنها موجب بیماری های داخلی و زخم دهان می‌شود تاکید کرد: اگر این لیوان ها سم زدایی و انگل زدایی شود بهتر از لیوان های پلیمری است ولی چون مواد سم زدایی در کشور ما گران است بنابراین این کار صورت نمی‌گیرد و این لیوان ها با قیمت ارزانی فروخته می‌شود.رییس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پلاستیک و نایلون به خریداران توصیه کرد که در زمان خرید حتما باید به برند و حروفی که در انتهای ظروف حک شده دقت کنند و از هر مغازه‌ای خرید نکنند.

به اين مطلب چه امتيازي ميدهيد؟

همچنین ببینید

هشدار جدی برای فیلتر شدن تلگرام

در مطلب هشدار جدی برای فیلتر شدن تلگرام از مجله اینترنتی نخل و آفتاب با …

دیدگاهتان را بنویسید